درباره سایت

سلام ، به آواتار نیوز فاز هفتم خوش آمدید
آواتار نیوز در بیست و دوم تیرماه سال 1393 توسط محمد امین عبیدی تاسیس شد و تا تیر ماه سال 1395 شش فاز را پشت سر گذاشت در همین مدت نویسندگان زیادی به آن پیوستند و نویسندگان زیادی از آن رفتند . در 5 تیرماه 1395 مطالب قبلی (فاز 1 تا 6 ) وب آواتار نیوز به وب سایت "آواتار نیوز بایگانی" منتقل شد و تمامی مطالب جدید در قالب فاز هفتم و ظاهری نو و آراسته پخش خواهد شد .
در صورتی که میخواهید مطالب قبلی را مطالعه کنید میتوانید از منوی دوستان آواتار نیوز وارد وب سایت اواتار نیوز بایگانی شوید .

بایگانی

نویسندگان

منتشر شده

آمار بازدید

 • بازدید کل:

 • بازدید امروز:

 • بازدید دیروز:

 • بازدید ماه قبل:

 • بازدید این ماه:

 • تعداد مطالب:

 • نویسندگان:

مقاله : چرا متفاوت برمیگزینیم؟

مقاله
بعد از انتشار اولین فصل از آواتار آخرین باد افزار خیلی مشتاق بودیم فصل دوم این مجموعه رو ببینیم . با انتشار فصل دو هم منتظر دیدن فصل سه شدیم . اما واقعا چه چیزی در این انمیشن خاص بود که انرا تا این حد جذاب نشان میداد؟

آواتار آخرین باد افزار داستان پسری شاد و با نشاط را بیان میکند به اسم انگ که روح آواتار در او دمیده شده و پس از روکو او به عنوان مقام آواتاری برگزیده شده.

با وجود جزابیت داستان هر مجموعه دارای نقطه ضعف هایی است که آواتار آخرین باد افزار از این قاعده مستثنی نیست! این در مورد مجموعه دوم آواتار با نام افسانه کورا نیز صدق میکند . کورا دختری است احساساتی و دارای روحیه مبارزه طلبانه که مسائلی او را خاص میکند.

آوتار کورا بعد از انگ مسئول برقراری توازن دنیاست اما او وارد عصر جدیدی از دنیا شده ، عصر ماشین ها . با بررسی ویزگی های هر مجموعه در میابیم انتخای هر کدام به چه عواملی وابسته است.

( توجه : این یک مقایسه یا یک مسابقه نیست ! یک نقد برای انتخاب آواتار مورد علاقه است !)

(خطر لوث شدن داستان : اگر انمیشن را ندیده اید لطفا مقاله را بعد از تماشای کامل مجموعه بخوانید!)

داستان آواتار انگ با پسری در کوه یخ آغاز میشود و در طی قسمت های اول انگ میفهمد 100 سال در خواب بوده و یک جنگ یک قرنی را از دست داده است . تعجب نکنید یکصد سال درون یک کوه یخ بوده و این تقدیر او بود که با فرمانروای وقت آتش اوزای دست به یقه شود!

مضامین شوخی و طنز از ابتدای داستان به شکل اغراق آمیزی دیده میشود . به طوری که انگ یک جنگ صد ساله را به شوخی میگیرد و این باعث آزرده خاطر شدن کاتارا و ساکا میشود . تم طنز داستان انگ بسیار زیاد است و بعد از مدتی شخصیت ها را بی مزه جلوه میدهد.

در قسمت ها مبارزه داستان به قدری جدی میشود و این جدیت در زمان مبارزه انگ و اوزای به اوج خود میرسد! یک جنگ به تمام عیار و خشن اما ... (اما بمونه اون پایینا میگم چرا اما ... !) .

در روایت داستان نویسنده به قدری حرفه ای عمل کرده که تضاد انگ و اوزای رو از اول داستان در داستان سریال دخالت داده و هر حادثه ای پیرامون یک قدرت خاص یعنی فرمانروا اوزای اتفاق میافتد . عده این را نقطه قوت و عده دیگری نقطه ضعف این مجموعه میدانند اما چیزی که مشخص است هدف نجات دنیا از نابودی توسط آتش افزار هاست !

در این مجموعه ساکا هر از گاهی شدیدا تخریب میشود و بسیار مورد تمسخر داستان قرار میگیرد . انگ نیز در این ضایع کردنها عموما نقشی دارد و کاتارا به عنوان شخص دوم گاها در اینکار به انگ کمک میکند!

همچنین در آخرین باد افزار اکثرا داستان جوری طراحی شده که شما از آتش افزار ها متنفر باشید . حتی از آواتار روکو که خود را مثبب جنگ میداند ! این یقینا یک نقطه منفی در داستان محسوب میشود . با توجه به خط داستانی این داستان جذابیت خاص خود را دارد و افرادی که این انمیشن را تماشا میکنند میتوانند از هر رده سنی باشند.

قدرت داستانی و روابط عاشقانه حساب شده و ابر قهرمان معروف این مجموعه نقاط قوت آن محسوب میشوند اما وقتی سراغ افسانه کورا برویم داستان کمی متفاوت خواهد بود.


کورا در حال آغاز میشود که میبینیم به سه عنصر مسلط است و تحت حفاظت گروهی به اسم نیلوفر سپید در حال آموزش استفاده از عناصر است . کورا تقریبا زندانی نیلوفر سپید محسوب میشود و این اورا از خطرات بیرون نا مطلع نگاه میدارد ! همینجا برای او نقطه ضعفی است و او با اینکه خروج از منطقه ممنوع است به خاطر فراگیری بادافزاری و کمک به مردم به شهر جمهوری روانه میشود.

این قسمت با نام به شهر جمهوری خوش آمدید آغاز میشود . کورا برخلاف انگ بسیار کم شوخی میکند و شوخی هایش حد و مرز دارد به طوری که او را لوث جلوه نمیدهد ! عده ای اینرا نقطه ضعفی در داستان کورا میدانند اما با دیدن ادامه داستان متوجه میشویم که چرا تم داستان تا این حد جدی است.

در قسمتهای مبارزه ای داستان داستان شدیدا جدی میشود و در صحنه های مبارزه با ضد قهرمان ها ما شاهد جدال بین رستم و افسندیار (!) هستیم . داستان این مجموعه بر خلاف مجموعه قبل بسیار جدی است اما ابر قهرمان ما در مبارزه با ضد قهرمانهای داستان که بسیار قوی تر از سری قبل  اند  چندین بار شدیدا شکست میخورد و شکسته میشود.

اگرچه در این داستان هدفی از جنگ و جدال ها وجود ندارد که این یک نقطه ضعف محسوب میشود اما هدف ضد قهرمنها بسیار افراطی است و جلوگیری از آن شرط عقل که در تقابل با داستان اوزای هر دو نقطه قوتی نیز در داستان ضد قرمانها دارند. یادتونه اون بالا گفتم اما؟ حالا ادامشو بخونید : اما در جنگ های کورا همونطور که بالا گفته شد خشونت چندین برابر خشونت در داستان انگ است و این کم سن و سال تر های پیگیر داستان را آزرده خاطر میکند و آنها به دنبال شوخی های انگ میگردند !

نقطه قوت داستان شکست پذیر بودن کورا است . کورا حتی با تزریق سم توسط نیلوفر سرخ شدیدا دچار عوارض شده و به مدت سه سال از داستان دور میماند ! روابط عاشقانه داستان کمی زننده است و باز هم برای کم سن و سال ها غیر عادی اما بزرگتر ها با این قضیه کنار می آیند. رابطه های جنجالی مانند رابطه کورا و آسامی .

داستان آواتار کورا نقطه ضعفی دیگر نیز دارد و آن هم به دام انداختن شما در تله خانواده است . کورا مجبور است با عموی روانی خود را که خواهان ده هزار سال تاریکی در دنیاست بجنگد و او را از میدان به در کند. تماشاگران این سریال بر خلاف سریال قبلی نمیتوانند از هر ردی سنی باشند . البته میتوانند نگاه کنند اما بعدا شدیدا ضایع میشوند و سریال را مورد انتقاد قرار میدهند ! پس این داستان بیشتر برای بزرگسالها نوشته شده و در ویکی رسمی آواتار نیز این موضوع به کرات تکرار شده.

قدرت داستانی قهرمانی و ضد قهرمانی ، قدرتهای خاص ضد قهرانهای داستان مانند گرفتن قدرت کنترل عناصر توسط آمون و جلوگیری از تنفس توسط زاهیر از نقاط قوت این مجموعه اند.

به عنوان یک آواتار فن و یک نویسند بنده هیچکدام را بر دیگری مقدم نمیدانم . معتقدم هر کدام جذابیت ویژه ای دارد که با توجه به سنتون و قدرت درک و فهمتون به جذابیت هر کدام پی برده و از داستان لذت خواهید برد. پس به امید اینکه هر دو مجموعه رو با چشمی باز و برای لذت بردن از یک انیمیشن جذاب واقعی تماشا کنیم.

 

این مقاله توسط امین احمدی برای سایت آواتار نیوز نوشته شده است و کپی برداری از آن شرعا حرام و قانونا مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

تشکر از شما خواننده گرامی که وقتتونو در اختیار بنده قرار دادید.


نظرات

 1. سلام بعد از فصل چهار اواتار کورا نوشته شده پایان سری کارتون های اواتار یعنی دیگه سریال نمیسازن تروخدا جواب بدید کل سریال کورا به 70 قسمت هم نرسید
  یا ادامه اواتار انگ
  من نمیدونم چرا هیچوت یه سریال کارتونی کامل نمیشه
  ولی همیشه سریال های دیگه تا مرگ شخصیت های اصلی ادامه دارن
  کلا خیلی بده خیلی کم بودت قسمت های لطفا ادرسی شماره تلفتی تلگرامی چیزی ار سازندش ندارید بدید ؟
  لطفا بهم بدیدش من میخوام باهاش حرف بزنم تا ادامه کورا رو بزارن
  اخه یعنی چی .................
 2. Please let me know if you're looking for a author for your site.
  You have some really great articles and I think I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off,
  I'd love to write some content for your blog
  in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if
  interested. Regards!
  • امین احمدی

   به صورت سریال خیر ، الان کمیک ها ادامه ماجرا رو بررسی میکنن اما شایعه شده انیمیشن های سینمایی از این مجموعه شاهد خواهیم بود
 3. ن دارم انیمیشن آواتار بعد از کورا تولید میکنم
  لطفا تو سایتتون بزارید. اگه گذاشتید آدرس ما هم بدید
  می خوام آواتار رو به همه نشان بدهیم
  جواب رو به ایمیلم ارسال کن
  آدرس آپارات:http://www.aparat.com/animationsara
  با تشکر علی کریمی
 4. با سلام و خسته نباشید، مقاله تون بسیار عالى بود و همه ى نكاتى كه عرض كرده بودید درست و حق بودن،بنظر من هم روابط كورا و آسامى براى خیلى ها مثل من زننده بود.
  • امین احمدی

   زننده از یه نظر بنده به شخصه کسایی میشناسم که خوششون اومد از رابطه و بزودی برای رفع این جنجال جدید به پا شده در وب بابت این رابطه خاتمه میدم به امید خدا
 5. با سلام و خسته نباشید، مقاله تون بسیار عالى بود و همه ى نكاتى كه عرض كرده بودید درست و حق بودن،بنظر من هم روابط كورا و آسامى براى خیلى ها مثل من زننده بود.
  • امین احمدی

   زننده از یه نظر بنده به شخصه کسایی میشناسم که خوششون اومد از رابطه و بزودی برای رفع این جنجال جدید به پا شده در وب بابت این رابطه خاتمه میدم به امید خدا
  • امین احمدی

   ممنون که با نظراتتون برای ادامه امید میدید
 6. عالییییییییییییییییی

  اقای احمدی ممنون بابت مقالات جذابتون
  سایتتون عالیه
  من خودم کورا رو انتخاب میکنم به نطرم همونطور که گفتید انگ یکم بچه گونه است

  من عاشق گورا و امون هستم

  در هر جال همه مقالات اقای احمدی رو خوندم الان دارم میرم سراغ بقیه مقالات

  کاش سایتتون گروه تلگرام داشت
  • امین احمدی

   خواهش میکنم

   همه مقالات رو بخونین دوستان مقالات فوق العاده ای نوشتن

   اون رو با اقای عبیدی در میان بزارید
  • امین احمدی

   خیلی ممنون نظر لطف شماست ، خوشحالم خوشتون اومده
 7. درسته
  آسامی هم یکی از مغذ متفکر هاست و میتونه خوب آموزی داشته باشه (که بخاطر نظم و مردم و ماکو علیه پدرش شد)


  حالا بگزریم من یه سوال راجب فصل چهار کورا داشتم
  من هر چی فکر میکنم نمی تونم بفهمم و درک کنم که چرا همه علیه کوویرا بودن؟اون فقط داشت امپراطوری خاک رو متحد میکرد و در انیمیشن هیچ اشاره ای نکرده بودند که کوویرا داره به مردم ظلم میکنه با این حال همه تز اون متنفر بودن ومن می تونم بفهمم چرا .؟
  • امین احمدی

   همونطور که دیدید کوویرا نظریه افراطی داشت راجع به حکومت و دارایی مردم و غارت میکرد بهشون جیره میداد ، همچنین کوویرا در پس یکپارچه سازی بخشی از دنیا بود که مردم پادشاهان خودشون رو دوست داشتن و کوویرا بزور میخواست ملکه کل سرزمین خاک بشه
 8. واو
  خیلی دقیق و حساب شده بود
  اما...
  بهتر بود به مغذ متفکران داستان هم اشاره میشد
  در آواتار آخرین باد افزار مغذ متفکر داستان ساکا بود که همیشه طرف آواتار بود دکوچک ترین کاری علیه تیم آواتار نکرد .برخلاف واریک که کارهای زیادی بر علیه گروه آواتار کرد و اینکه اون کاملا مستقل بود و انگار هروقت به سودش بود طرفش را عوض میکرد.درواقع میشه گفت این یه جاه طلبی به تمام معناس و برای کم سن و سال ها می تونه بد آموزی داشته باشه.


  از این مقاله ها و تحلیل ها هرچه بیشتر بزارید بهتره
  • امین احمدی

   ممنون. با واریک موافقم ولی یک مغز متفکر دیگه هم آسامی بود تا حدودی . معادل واریک در سریال اخرین باد افزار اون مرده بود که پسرش فلج بود پاهاش و برای قوم اتش کار میکرد!

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic