تبلیغات
آواتار نیوز - مقاله : نکات منفی و مثبت انمیشن آواتار

درباره سایت

سلام ، به آواتار نیوز فاز هفتم خوش آمدید
آواتار نیوز در بیست و دوم تیرماه سال 1393 توسط محمد امین عبیدی تاسیس شد و تا تیر ماه سال 1395 شش فاز را پشت سر گذاشت در همین مدت نویسندگان زیادی به آن پیوستند و نویسندگان زیادی از آن رفتند . در 5 تیرماه 1395 مطالب قبلی (فاز 1 تا 6 ) وب آواتار نیوز به وب سایت "آواتار نیوز بایگانی" منتقل شد و تمامی مطالب جدید در قالب فاز هفتم و ظاهری نو و آراسته پخش خواهد شد .
در صورتی که میخواهید مطالب قبلی را مطالعه کنید میتوانید از منوی دوستان آواتار نیوز وارد وب سایت اواتار نیوز بایگانی شوید .

بایگانی

نویسندگان

منتشر شده

آمار بازدید

 • بازدید کل:

 • بازدید امروز:

 • بازدید دیروز:

 • بازدید ماه قبل:

 • بازدید این ماه:

 • تعداد مطالب:

 • نویسندگان:

مقاله : نکات منفی و مثبت انمیشن آواتار

مقاله


هر انمیشنی در قالب خود نکات منفی و مثبت بسیاری دارد مجموعه ی اواتار هرکدام از جهاتی بهتر از دیگری میباشد حال در این مقاله قصد داریم چندتا از این نکات را بررسی کنیم.
برای مشاهد این مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید........

.......................
1-برقرار کردن ارتباط بهتر(اواتار اخرین باد افزار): انمیشن اواتار اخرین باد افزار به دلیل ان که روند داستانی پیوسته و تیم صمیمی اواتار انگ را دارد که یک سفر را باهم تجربه میکنن تا یک هدف را انجام دهند ما را تا 3 فصل به دنبال خود میکشد تا شاهد رسیدن انها به هدفشان شویم واین بخاطر این استکه در 3 فصل هدف یکی میباشد شکست قوم اتش. و به این دلیل اواتار انگ این برتری را نسبت به کورا داشت.
2-نکته ی منفی اواتار کورا: پس از نکته ی مثبت بالا نکته ی منفی به کورا میخوره انمیشن افسانه کورا بخاطر چند دلیل ویژگی بالا را ندارد.اولا که هر فصل ان یک جریان دارد و یک دشمن و این کار ان را از پیوستگی در می اورد و هدف کارتون یکی نمیباشد درواقع برخلاف اواتار انگ و دوم این که رابطه بین هم تیمی ها  نسبت به تیم اواتار انگ بد تر است مثلا کورا با اسامی مشکل پیدا میکند یا ماکو با ان دوتا مشکل پیدا میکند یا اسامی با ماکو و کورا مشکل پیدا میکند درواقع یک مثلث بوجود می اید(ماکو.کورا. اسامی)که همشونم بدبختی به هم علاقه مند میشن و اصلا روند پیوستگی رو یکبار دیگه خراب میکنه.
3-قرار دادن ادامه ای بر کارتون اواتار انگ(کمیک های زیاد): پس از اتمام اواتار انگ کمیک های ان یا دنباله هایش تا به امروز درحال ساخته و این باعث شده این کارتون هنوز زنده بمونه اینکمیک ها به خوبی کار شدهو توسط سازندگان خودش ساخته شده و شما وقایع بعد از جنگ را میبینید و بسیاری از سوالات پاسخ خود را پیدا میکنند و این یک امتیاز مثبت دیگه برای اواتار اخرین باد افزار است.
4-توجه کمتری نسبت به ادامه افسانه کورا: درست است که کمیک از کورا نیز ساخته شده اما در مقایسه با کمیک های اواتار انگ جالب نبودن بسیار کمتر توجه شده و هنوز تعداد کمی کمیک از کورا ساخته شده این باعث میشود که وقایع پس از اتمام بر بیننده ناشاخته بماند و این که اتمام کورا را در همان فصل4 بپذیرد برعکس اواتار انگ که حتی شاید از کمیک هاش ادامه انمیشنش هم بسازن طبق احتمالات و خبر هایی غیر رسمی.
5-قرار دادن زوج های نسبتا نا مناسب(هردو): متاسفانه این نکته در هردو وجود دارد البته در اواتار انگ بسیار کمتر نسبت به کورا.انمیشن اواتار بخش های مختلف زیادی داشت که یکی از انها برقرار شدن رابطه ی احساسی بین کارکترها بود در اواتار اخرین باد افزار انگ و کاتارا را به عنوان زوج انتخاب میکنند درحالی که باوجود کارکتر های دیگری مثل تاف و زوکو میتونست خیلی بهتر انتخاب شه اگه از نظر این که بیشتر به هم بیان و بخورن بنظر من انگ بییشتر به تاف میخورد و زوکو به کاتارا چون هم از نظر سنی بیشتر به هم میخوردند هم از قد و هیکل با این حال خیلی ها طرفدار زوج زوتار میباشند خیلی ها هم کاتانگ و این بحث همیشه بین طرفدار ها بوده.من خودم طرفدار هیچ کدومش نیستم که تفرقه بیفته اما از نظر هماهنگی زوج مناسبی که من در نظرمه تاف با  انگ وکاتارا با زوکو( از نظر سن و قد و یژگی های مشترک) شما هم میتونید در بخش نظرات نظر خودتونو در این باره بدید.اما میرسیم به شاهکار زوج در افسانه کورا باز حداقل در اواتار انگ زوجی که اتخاب شده جنس مخالف هستن اما تو افسانه کورا مشکل اینهکه همجنس هم گذاشتن(کوراسامی)درحالی که اگر ماکورا بود عالی تموم میشد. و این یکی از نکات منفی دیگر افسانه کورا.
6-دشمنان بسیار خوب و مهیج اواتار کورا: از همه ی نکات منفیش بگذریم تو این بخش یعنی دشمنان. اواتار انگ رو رد میکنه و خیلی بهتر از اون رو دشمناش کار شده دشمنانی مثل امون(یک خون افزار قدرتمند).اواتار تاریک(واتو و اونولاک).ظهیر(یک باد افزار بسیار حرفه ای با تیمحرفه ای).چنین دشمنان قوی بود که واقا هیجان این انمیشن را بالا برد و جذابیت بالایی به ان داد دشمنان کورا برخلاف دشمن انگ(فرمانروای اتش)هرکدام یک عنصر افزار خاص خودش بود یا روحی قدرتمند.خصوصا فصل سوم افسانه کورا بسیار قشنگ و هیجانی بود بخاطر این که تیم ظهیر عالی کار شده بود
7-یک دشمن بظاهر قوی اما ظعیف در اواتار انگ: اواتار انگ با این همه نکات مثبتش رو دشمن اصلی زیاد کار نکرده فرمانروای اتش درواقع یک اتش افزار بیشتر نبود اسمش فرمانروا بود.بنظر شما برادرش آیرو نمیتونست تو مبارز شکستش بده یا زوکو نمیتونست این کار رو بکنه یا حتی تاف که یک خاک افزار قوی بود و بسیاری از اتش افزار ها رو نفله کرد اونم نه یکی یکی باهمدیگه.بنظر من دشمن اواتار انگ رو باید کمی قوی تر یا حداقل یک توانایی منحصر بفرد خاصی براش میزاشتن.
8-توجه بیشتر به جهان ارواح در افسانه کورا: جهان راواح در افسانه کورا به خوبی کار شده.یک فصل ازش ساخته شده و شما به خوبی با جهان ارواح در افسانه کورا اشنا میشودید این بعد دوم اواتار در این انمیشن توجه خوبی بهش شده در افسانه کورا هم رو ی بعد مادی اواتار کار شده هم بعد روحانی و اواتار به عنوان تعادل 2 جهان  وظایف خود را در 2 انجام میدهد.
9-توجه نسبتا کم به جهان ارواح در اواتار انگ: اگر قبل از امدن افسانه کورا بود نه نمیتوانستیم بگوییم که به جهان ارواح توجه ای نشده اما وقتی افسانه کورا را میبینی تازه میفهمی جهان ارواح یعنی چی و بطور کاملی شناخته میشه در حالی که در اواتار انگ.انگ بیشتر برای ارتباط با شخص خاصی وارد این جهان میشد و وظیفه نسبتا خاصی مثل کورا در این جهان انجام نداد افسانه کورا این نکته را به نفع خود نشان میدهد.
.....................
صد درصد نکات دیگری هم وجود دارد که در اینده قرار داده میشود امیدوارم از این مقاله راضی باشید و نظرات خود را درمورد نکات مثبت و منفی در میون بگذارید.

نظرات

 1. به نظر شما آزولا تو کل انیمیشن آواتار آنگ و کورا قوی تر نبود؟
  همیشه به صورت هیجان انگیزی ظاهر میشد و دخل همه رو میاورد تو قسمت هشت یا هفت بود که آزولا با انگ و زوکو میجنگه و شکستشون میده بعد کاتارا و ساکا و آیرو و تاف میان همشون بهش حمله میکنن اما اون میتونه از دستشون فرار کنه ینی میخوام بگم کدوم از دشمنای کورا چنین قدرتی داشتن آزولا حتی تو بیشتر مبارزاتش تنها در برابر چند بوده مثل اونجایی که خورشید گرفتگی شده بود حتی تاف هم نمیتونست اونو شکست بده به نظر من ازولا تو کل دشمای آنگ و کورا از همشون قوی تره اگه کمیک دود و سایه هم دیده باشین میبینین که دوباره از زوکو هم قوی تر شده هم انگ و زوکو و تایلی و سوکی هم نتونستن بگیرنش و فرار کرد

  تو همه سایتای اواتار شخصیت آزولا رو جدی نگرفتن چطوره که این سایت اولین باشه که مقاله ای در مورد ازولا مینویسه
  من شخصن یکی از طرفدارای تاف و ازولام پس خواهشا در مورد آزولا هم مطلب بدارین با تشکر
  • مهدی شوشتری

   اول ممنون بخاطر نظر خوبتون و دوم خود من هم به شخصه قبول داشتم که ازولا هیجانی تر از اوزای و واقا رقیب قدرتمندی بود. و سوم درمورد مقاله اگر فرصت کردم یک مقاله راجع به ازولا در اینده مینویسم.چون ازولا این پتانسیل رو داره که درموردش مطلب نوشت
 2. به نظرم زوج آنگ و تاف خوب نیست . ینی اصلا تاف به آنگ نمی خوره . ولی کاتارا و زوکو هم قشنگ بود . ولی به نظرم کاتانگ قشنگ تره . البته این نظر منه .
  • مهدی شوشتری

   ممنون.از نظر احساسات ودیگر موارد درونی حق باشماست تاف به انگ نمیخوره.بیشتر از سن و قد و... منظورم بود.
   اما بنظر من مناسب ترین زوج میتونست کاتارا و زوکو باشه.
   البته نظر شما هم برای ما با ارزشه.
 3. با سلام،وبلاگ عالی مرتبط با آواتار دارید،من خودم از طرفداران مجموعه آخرین باد افزار و افسانه کورا هستم.شما رو در وبلاگم درج لینک و پیوند کردم،خوش حال میشم شما هم وبلاگ منو به آدرس http://narutoenglish.vcp.ir درج پیوند بکنید،موفق باشید
  • مهدی شوشتری

   ممنون درواقع مدیر و عوامل سایت باعث شدن ایم وب انقدر عالی باشه و در مورد درج اقای عبیدی مدیر وبلاگ تصمیمو میگیره من به اون قسمت ها دسترسی ندارم
   ممنون از اینکه از وب ما خوشتان امد.
 4. دو نکته ای ام یادم اومد از نکات قوت آخرین باد افزار
  1:اریجین واقعا عالی شخصیت های آخرین باد افزار برای مثال زوکو که پدرش بهش به چشم یه حرومزاده نگه می کنه مادرش نوه ی آواتاره و یه دوشخصیتی درون زوکو رخ می ده
  2:یکی از نقات قوت آخرین باد افزارم اینه که از دو طرف به قضیه نگاه میکنه یه نگاه از طرف آنگ (طرف حق) و زوکو (طرف باطل)
  • مهدی شوشتری

   نظر خوبی بود ممنون
 5. به نظر من نمیشه گفت دشمنای کورا از آواتار قویترن چون باید هر چیزی رو نسبی شمرد چون می تونیم بگیم دشمنای کورا خیلی قویتر از خود کورا نبودن ولی آنگ یه بچه 13 ساله کم تجربه که به هنوز به 4 عنصر خوب مسلط نشده و کم تجربه است و دشمنش اوزای اونو آئم حساب نمیکنه ولی شکستش داد
  ضمنا یکی از مشکلات آخرین باد افزارم دیوانه کردن آزولا بود یعنی ما به جای اینکه شاهئ غرور و قدرت آزولا باشیم شاهد جنون وضعفش بودیم
  سوما دسترسی ما به آخرین باد افزار خیلی راحتر بود چون به راحتی می تونستیم همه قسمتاش توی دیوی دی داشته باشیم ولی من (چون بچه شهرستانم ) آواتار کورا رو ندیدم سی دی فروشیا داشته باشه
  ضمنا عید غدیر مبارک
  • مهدی شوشتری

   عید شما هم مبارک.عزیز من برای اواتار کورا موقعی که اومده بود سی دیش نبود باید دانلود میکردی.جواب اولین حرفتون درسته که انگ 13 سال داشت یا هرچی ولی اواتار بود و حالت اواتاریش بس هر کسی بود و از طرفی مقایسه دشمنای کورا با اوزای مقایسه انگ و کورا نبود بین خود دشمنا بود مثلا هر ادم عاقلی میدونه ظهیر یا امون یا واتو صدردصد از اوزای قوی تر است میگید نه مقایسه کنید.جواب دومین حرفتون من هم موافق هستم نباید ازولا دیوانه میشد.
 6. افسانه کورا بهتر بود
  واقعا دشمنان خفنی داشت.
  یه نکته مهم اینه که خیلی از ما طرفداران ایرانی آواتار ، افسانه کورا را به صورت هفتگی می دیدیم و این امکان را در آخرین باد افزار را نداشتیم.
  پیگیری هفته به هفته واقعا حس جالبی داشت.
  • مهدی شوشتری

   با شما موافقم و به نکته ی خوبی اشاره کردید چون هفته به هفته بیشتر جذاب میشه اما این جزو نکات منفی مثبت از طرف سازندگان نیست برای ما اینطور بود.
   اما خودمم با شما موافقم این کار درسریال های اسپرین و شهرزاد هم جواب داده.
  • مهدی شوشتری

   هرکسی نظر و سلیقه ای دارد ممنون از نظرتون.من خودم با هیچ کدومش نه مخالفم نه موافق و این بحث همیشه طرفداران خود یعنی کاتانگی ها و زوتاری ها را دارد.
   ممنون که نظرات خود را درمیون میگذارید.
  • مهدی شوشتری

   دوست عزیز اگر درمورد انگ باشه حق میدم و منم نه موافق هستم نه مخالف من اشاره کردم میتونست با تاف و زوکو در کنار انگ و کاتارا بهتر بشه زوتار و تاف و انگ بیشتر میخورند
   اما در مورد کوراسامی هم واقا مخالف هستید؟
 7. به نظر من یکی دیگر از برتری های آخرین بادافزار نسبت به افسانه کورا زیاد بودن صحنه های خنده دار کارتونه ینی غیر ممکن بود قسمتی از کارتون باشه که همه مون رو نخندونه ولی افسانه کورا هر چقدر جلو تر میرفت داستان جدی تر میشد و این به نظرم کارتون رو خسته کننده میکرد.
  • مهدی شوشتری

   من هم با نظر شما موافق هستم در واقع این یکی دیگه از دلایلی است که بهتر میشد با اخرین بادافزار ارتباط برقرار کرد.ممنون از نظرتون

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.