تبلیغات
آواتار نیوز - مقاله : تقابل شرور های افسانه کورا

درباره سایت

سلام ، به آواتار نیوز فاز هفتم خوش آمدید
آواتار نیوز در بیست و دوم تیرماه سال 1393 توسط محمد امین عبیدی تاسیس شد و تا تیر ماه سال 1395 شش فاز را پشت سر گذاشت در همین مدت نویسندگان زیادی به آن پیوستند و نویسندگان زیادی از آن رفتند . در 5 تیرماه 1395 مطالب قبلی (فاز 1 تا 6 ) وب آواتار نیوز به وب سایت "آواتار نیوز بایگانی" منتقل شد و تمامی مطالب جدید در قالب فاز هفتم و ظاهری نو و آراسته پخش خواهد شد .
در صورتی که میخواهید مطالب قبلی را مطالعه کنید میتوانید از منوی دوستان آواتار نیوز وارد وب سایت اواتار نیوز بایگانی شوید .

بایگانی

نویسندگان

منتشر شده

آمار بازدید

 • بازدید کل:

 • بازدید امروز:

 • بازدید دیروز:

 • بازدید ماه قبل:

 • بازدید این ماه:

 • تعداد مطالب:

 • نویسندگان:

مقاله : تقابل شرور های افسانه کورا

مقاله با سلام . مقاله قبلی بنده راجع به دو تیم اصلی آواتار بازدید نسبتا خوبی داشت . پس تصمیم گرفتم در مقاله ای دیگر این چهار غول (!) کورا را در مقابل همدیگر بررسی کنم .
در ادامه مطلب با ما باشید تا ببینیم کدام یک دشمن (# یک) کورا خواهند شد.
خطر لوث شدن . اگر آواتار : افسانه کورا را ندیده اید یا در حال دیدن هستید ( بعد از دو سال تموم شدنش دیر کردین البته!) این مقاله رو نخونید.
خب از کتاب یکم شروع میکنیم . دشمن اصلی کورا در این کتاب فردی به اسم آمون است . نام اصلی او (نوآتاک) است و پسر یاکون خون افزار دوران انگ است . او قدرت خون افزاری بدون ماه کامل را دارد .قدرت او از یاکون پدرش به او رسیده . قدرت زیاد او به او کمک میکند تا بتواند با شیوه خاصی از خون افزاری قدرت کنترل عناصر را برای همیشه از دیگران بگیرد.
آمون به علت مردمی بودن طرفداران زیادی دارد ومردم  حتی او را از کورا بیشتر دوست دارند.شعار او برابری است و به مردم وعده میدهد روزی تمام کنترل کنندگان عناصر باید از آنها بترسند و این اتفاق نیز می افتد.
البته مردم نمیدانند او خود یک کنترل کننده است. او قدرت کنترل عناصر را از لین بی فانگ (دختر تاف) گرفت . و میتوانست این کار را با تن زین و سه باد افزار باقی مانده روی زمین نیز انجام دهد اما با واکنش سریع کورا نقشه او برای انقراض نسل باد افزار ها با شکست مواجه شد .
مردم نیز به علت اینکه از کنترل کنندگان اذیت دیده بودند با آمون همراهی میکردند.
اما از حاشیه ها بگریم میرسیم به بررسی قدرت این مرد قدرتمند.
او یک آب افزار ماهر است و همانطور که میدانید آب افزار ها (Pre-Bending) های زیادی دارند . از جمله آنها یخ ، برف ، شفا بخشی ، گیاه افزاری و مهمترین و قدرتمند ترین نوع آن خون افزاری است که تنها با ماه کامل یعنی هر ماه یک شب قابل انجام است . آن هم توسط عده کمی از آب افزار ها. مخترع آن هاما است . هاما به کاتارا نیز این تکنیک را آموزش میدهد (به زور!) و نمیدانیم از کجا ولی یاکون نیز این تکنیک را یاد گرفته است . آن هم بدون ماه کامل ! حتی در روز هم میتواند خون افزاری کند! او این روش را به دو پسر خود نوآتاک و تارلاک میآموزد و از آنها میخواهد میراث او را کامل کنند و صاحت ریپالیک سیتی شوند . تارلاک از راه دولت به این وظیفه عمل میکند ولی آمون از راه قدرت !
آمون به علت اینکه کنترلی بی رحمانه بر بدن دارد و میتواند قدرت کنترل عناصر را نیز از دیگران بگیرد (که این خود یک کابوس برای کنترل کنندگان است!) از صد امتیاز در نظر طرفداران تامبلر امتیاز 85 را از آن خود کرده است . او حتی قدرت کنترل عناصر را از کورا نیز گرفت ! آن روز بود که کورا باد افزاری یاد گرفت (به لطف آمون و به خاطر ماکو !)نفر بعد از کتاب دوم فردی به اسم اونولاک هست . دشمن خونی کورا . میگم خونی فک نکنید به خونش تشنه است . نسبت خونی دارند! اونولاک عموی کورا و آب افزاری عضو نیلوفر سرخ است . او حتی به گروه خود یعنی نیلوفر سرخ نیز خیانت کرده است .
اما هویت او کیست که او را تبدیل به دشمنی سخت برای کورا کرده است ؟ او قابلیت تبدیل ارواح تاریکی به روشنایی از طریق شیوه ای خاص از آب افزاری را دارد . همچنین او میتواند ارواح روشنایی را نیز به تاریکی دارد . او میخواست جینورا را از این طریق نابود کند .
او کسی نیست جز :

بله آواتار تاریکی ! خب شاید بپرسید مگر دو آواتار با هم میشوند . در جواب باید کل فلسفه آواتار رو بدونید پس لازمه فصل دو آواتار کورا را ببینید.

همانطور که وان با اتصالش به راوا به آواتار تیدیل شد ، اونولاک با اتصال به واتو توانست به آواتار تبدیل شود . نقطه وحشت اینجاست که او نمیخواهد دنیا را برابر کند بلکه میخواهد تاریکی را بر دنیا حاکم کند. او نیز از طرف طرفداران امتیاز 73 را از صد دریافت کرد پس تا کنون در لیست به عنوان دومین دشمن قوی آواتار کورا محسوب میشود. او اتصال راوا با دیگر آواتار های قبلی را نیز
 گرفت و برای مدت کوتاه راوا را از بین برد و تاریکی را در دنیا برقرار کرد .قدرت سوم افسانه کورا مردی بود که لیدر نیلوفر سرخ بود .


نام او زاهیر است. او قدرت کنترل عناصر ندارد اما بعد از همگرایی به یک باد افزار تبدیل شد .
زاهیر خود قدرت بی نظیر دیگری نیز جز باد افزاری دارد و آن قدرت پرواز است آن هم بدون وسیله ای . او نیاز به غذا خوردن ندارد و نمونه یک باد افزار کامل و ادامه دهنده راه گورو لاهیما اولین باد افزار دنیا است . شعار او آزادی است . اما نه هر آزادی ! آزادی از طریق هرج و مرج . او به اربابان دنیا اعتقاد ندارد و قاتل ملکه زمین است . این اشتباه او باعث قدرت گیری شخصیت منفی فصل چهارم داستان است . اما قدرت واقعی او تنها به خودش بستگی ندارد . اعضای دیگر نیلوفر سرخ یعنی گوزان ، مینگ هووا و پلا است.
گوزان قابلیت کنترل مواد مذاب را نیز دارد .
مینگ هووا دست ندارد اما دو دست آبی دارد .
و پلا قابلیت ایجاد انفجار با ذهن را دارد .
این چهار نفر گروهی قدرتمند تشکیل دادند شکست دادن آنها کاری دشوار بود اما تیم آواتار با کمک باد افزار ها و فلز افزار ها از عهده کار بر میآیند اما این پایان کار نیست . زاهیر میخواهد نسل آواتار را منقرض کند و سمی برای بردن کورا به حالت آواتاری به او تزریق میکند که سر چشمه بدبختی اوست .


 او آسیب زیادی به کورا میزند و حتی در قسمتی ممکن است او را بکشد . او نیز مانند آمون کنترل بی رحمانه ای بر بدن دارد و قابلیت مخوف او کنترل نفس فرد است . او نفس کورا را نیز تحت کنترل میگیرد اما باد افزار ها کورا را از مرگ نجات میدهند .او از صد امتاز امتیاز 83 را بدست آورد و بسیار نزدیک به آمون بود . اما در لیست تا کنون دوم شد . و اونولاک را مغلوب کرد .آخرین دشمن کورا در کتاب چهارم فردی به اسم کوویرا است .
کوویرا خواهان یک حکومت استبدادی بر سرزمین خاک است و در این راه نیز تا حدودی موفق میشود اما وقتی او میخواهد ریپابلیک سیتی را نیزبه قلمرو خود اضافه کند بار دیگر کورا وارد میشود و جلوی او را میگیرد و حاصل درگیری این دو یک دروازه ارواح جدید میان ریپابلیک سیتی هست.


کوویرا با ابر سلاح روحی خود شهر را تقریبا نابود کرد اما هیچگاه دشمن جدی برای کورا نبود . او امتیاز 52 از صد را گرفت و در میان چهار نفر آخر شد.نتیجه این مبارزه پیروز آمون بود و جدول به ترتیت شامل :
1. آمون
2.زاهیر
3.اونولاک
4.کوویرا
به نظر شما چرا مخاطبین آمون را برگزدیند؟
به نظر شما کدام قوی تر بود؟
آیا کنترل بر بدن علت برتری آمون و زاهیر بود؟
چرا کوویرا انقدر امتیاز کمی گرفت؟
نیلوفر سفید قوی تردر افسانه کورا و آخرین باد افزار است یا نیلوفر سرخ؟

نظرات

 1. من دارم انیمیشن آواتار بعد از کورا تولید میکنم
  لطفا تو سایتتون بزارید. اگه گذاشتید آدرس ما هم بدید
  می خوام آواتار رو به همه نشان بدهیم
  جواب رو به ایمیلم ارسال کن
  آدرس آپارات:http://www.aparat.com/animationsara
  با تشکر علی کریمی
 2. بنظر من کوویرا باید اول می شد. اولا اون یک زن بود انتظار نداشته باشید بتونه مثل ظهیر پرواز کنه و.....
  علاوه بر این خیلی هم به عنوان یک دختر قوی و زیبا بود ممنون از سایت خوبتون...
  • امین احمدی

   اولا چه ربطی به زن بودن داره ؟ مگه ما فمنیستیم که واسه زن و مرد بودنش نظر بدیم چیزی که مطرحه قدرت هر ویلین بود که واقعا در مقایسه با سه نفر دیگر ضعیفتر بود
 3. به نظر من نتایج کاملا درسته اما چیزی که اونولاک داشت فقط قدرت طلبی بود و کویرا باید سوم میشد
  از اینا گذشته آمون واقعا از همشون قدرتمند تره اما تو کلیپی که طرفدارا ساختن آزولا اول شده
  که کاملا درسته آزولا جوانترین دشمن تو کل مجموعه اواتار بود 14 سال در اخر سریال 15 اون هوش زیادی داشت تونست باسینگ سی رو که صد سال نتونستن از داخل فتح کنع که این کار هرکسی نیست و اون واقعا آدما رو خوب میشناسه همینجوری تونست دایلی های لانگ فنگ رو سمت خودش بیاره که بازم این کاره هر کسی نیست یه جا هم تو کمیک جستو جو دیدیم که ازولا تونست روحی که به آواتار و تیمش حمله کردو فراری بده اما تیم اواتار در مبارزه با اون روح کاملا ضعیف بودن به نظر من آزولا تو کل مجموعه های آواتار قدرت خاص خودشو داشته و بهترین بوده همچنین شخصیتی رو نباید نادیده گرفت پس دوتا از بهترین دشمنا آمون شد و آزولا
  • امین احمدی

   اونولاک فقط قدرت طلب نبود اگر با دقت سریال رو دیده باشید هدفش تسلط 10 هزار ساله تاریکی بر روشنایی بود !!!
  • امین احمدی

   ملاک قدرت هست که کوویرا واقعا در درجه کمی قرار داشت
  • امین احمدی

   خب هر کسی نظری دارد ولی امون ترسناک ترین شخصیت سریال بود و صد البته ظهیر
  • امین احمدی

   نظرتون محترمه
  • امین احمدی

   ممنون که خوندید نظرتون محترمه
 4. 1قدرت کنترل بدن و از بین بردن bending طرفداری بالای مردم از او هویت نا معلوم
  2ظهیر
  3البته ولی دلایل بسیار دیگری هم داشت
  4زیرا عملکرد بالایی نداشت و تنها از زمان ضعف رؤسا استفاده و تصمیم به حمله گرفت
  5معلومه نیلوفر سرخ
  • امین احمدی

   ممنون از نظرتون
 5. 1قدرت کنترل بدن و از بین بردن bending طرفداری بالای مردم از او هویت نا معلوم
  2ظهیر
  3البته ولی دلایل بسیار دیگری هم داشت
  4زیرا عملکرد بالایی نداشت و تنها از زمان ضعف رؤسا استفاده و تصمیم به حمله گرفت
  5معلومه نیلوفر سرخ
  • امین احمدی

   ممنون از نظرتون
 6. 1قدرت کنترل بدن و از بین بردن bending طرفداری بالای مردم از او هویت نا معلوم
  2ظهیر
  3البته ولی دلایل بسیار دیگری هم داشت
  4زیرا عملکرد بالایی نداشت و تنها از زمان ضعف رؤسا استفاده و تصمیم به حمله گرفت
  5معلومه نیلوفر سرخ
  • امین احمدی

   ممنون از نظرتون
 7. اوّلاً که یادمه قبلاًاین مقاله رو سایت بود ولی برش داشتین نمی دونم چرا.
  دوماً تو مقاله اشتباهات زیادی بودش:
  1.یاکون تو فلش بکای فصل اوّل میگه که اون و خاندانش از قوی ترین خون افزار های تاریخ بودن پس هاما مخترع این روش نیستش.
  2.پروازی که ظهیر انجام می داد یه Pre-Bending محسوب میشه و اصن چیزی به اسم قدرت نیستش.
  3.گورور لاهیما تو هیچ جای سریال به عنوان اوّلین بادافزار شناخته نشده.در ضمن در مورد الگوی زندگیش چیزی نگفتن.فقط گفتن که یه کاری کرد که ممنوع بود پس تبعیدش کردن از زمین.دیگه اینکه بلد بود پرواز کنه قبلش یا بعدش رو نگفتن.
  4.ظهیر کجاش گفت که لازم نیس غذا بخوره؟!
  5.ایراد نمی گیرم ولی به نظرم می بایست اینکه نیلوفر قرمز اعضای دیگه ای هم داشتنو در نظر بگیرین.
  6.بازم ایراد نمی گیرم ولی به نظرم می بایست اهداف و آرمان های هر شخصیت رو می نوشتین.آخه همشون به جز اونولاک هدف داشتن.حتّی گاهی آدم باهاشون همذات پنداری می کرد.

  به نظرم باید کوویرا سوم میشد.خبیث تر بود هدفش کنترل قلمرو خاک بود نه مثه اونولاک که قدرت طلبی می کرد.
  راسی که یه کلیپی طفدارا قبل فصل 4 درست کرده بود توش 10 شخصیت منفی کل دو مجموعه آواتارو آورده بود.آزولا که اوّل شد ولی از کورا اونولاک 6 شد،ظهیر 4 شد و آمون هم 2 شد.
  سپاس از مقاله ی خوبتون.بازم بزارین.
  • امین احمدی

   چون نیاز ب ویراستاری داشت.
   منظورم از قدرت قدرت کنترل عناصر هست.
   گورو رو ظهیر گفت که پرواز میکرد و غذا نمخورد پس کمی از شوه زندگیشه.
   شب کنار آتش بقیه اعضای نیلوفر سرخ داشتن غذا میخوردن ولی ظاهیر نخورد
   ما گفتیم بدمن (شخصیت بد اصلی) اون یکی ها بدمن بودن ولی نه بدمن اصلی
   اهداف و آرمان های شخصیت هارو معذرت میخوام ننوشتم
   اونولاک خبیث تر بود حکومت بر قلمرو خاک 10000سال تاریکی قابل مقایسه نیست.
   من ندیدمش
   خواهش میکنم
  • امین احمدی

   اینجا مطالبش دسته بندی شدس اگر بتونم چشم حتما

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر