تبلیغات
آواتار نیوز - مقاله : تقابل تیم های آواتار آنگ و کورا

درباره سایت

سلام ، به آواتار نیوز فاز هفتم خوش آمدید
آواتار نیوز در بیست و دوم تیرماه سال 1393 توسط محمد امین عبیدی تاسیس شد و تا تیر ماه سال 1395 شش فاز را پشت سر گذاشت در همین مدت نویسندگان زیادی به آن پیوستند و نویسندگان زیادی از آن رفتند . در 5 تیرماه 1395 مطالب قبلی (فاز 1 تا 6 ) وب آواتار نیوز به وب سایت "آواتار نیوز بایگانی" منتقل شد و تمامی مطالب جدید در قالب فاز هفتم و ظاهری نو و آراسته پخش خواهد شد .
در صورتی که میخواهید مطالب قبلی را مطالعه کنید میتوانید از منوی دوستان آواتار نیوز وارد وب سایت اواتار نیوز بایگانی شوید .

بایگانی

نویسندگان

منتشر شده

آمار بازدید

 • بازدید کل:

 • بازدید امروز:

 • بازدید دیروز:

 • بازدید ماه قبل:

 • بازدید این ماه:

 • تعداد مطالب:

 • نویسندگان:

مقاله : تقابل تیم های آواتار آنگ و کورا

مقاله

سلام دوتان آوتاری من

این اولین مطلب من هست و میخوام در اون به بررسی دو تیم اصلی آواتاری که تیم کورا و تیم آنگ هست بپردازم.

مقاله را میتوانید در ادامه مطلب ببینید .....تیم انگ دارای پنج عضو اصلی میباشد :

انگ ، کاتارا ، ساکا ، تاف و زوکو

در فصل اول سریال با پیدا شدن انگ توسط کاتارا و ساکا این سه به هم پیوستند و تیم آواتار سه نفره خود را تشکیل دادند.

و در فصل دوم تاف نیز به جمع سه نفره آنها پیوست و به انگ خاک افزاری یاد داد و سپس زوکو با پیوستن خود تیم را تکمیل کرد.

همانطور که میدانیم انگ تنها باد افزار باقی مانده بود و وظیفه انتقال نسل باد افزار ها را به عهده داشت و در افسانه کورا مشخص میشود وظیفه اش را انجام داده و بچه او و کاتارا یعنی تن زین اینبار نگهبان این گنجینه است .

کاتارا اما با اینکه هدفش کوچک بود به هدف بزرگتری تبدیلش کرد. او هدف یادگیری آب افزاری در قطب شمال را به هدف کمک و ماندن در کنار انگ تغییر داد . او بعد ها همسر انگ شد و در افسانه کورا نیز عضوی از نیلوفر سفید است .

ساکا با اینکه شخصیت شوخ داشت درعین حال جدی بود و در اواتار کورا مشخص میشود که عضوی مهم از گروه بود و به عنوان قاضی ریپالیک سیتی برگزیده شده است . او همچنین جنگجوی قابلی در عصر خود بوده و کمک فراوانی به انگ کرده .

تاف با اینکه یک دختر نجیب زاده بود آزاد بودن در تیم آواتار را به زندگی اشرافی خود ترجیح میدهد . او از زندگی اشرافی خود را ترک کرد. در شهر ریپابلیک پلیس شهر شد و پس از بازنشستگی اجباری دخترش لین بی فانگ جای او را در میز ریاست پلیس گرفت . او همچنین یک دخت به نام سو دارد که شهردار امن ترین شهر جهان به اسم زائو فو است . مادر دو بچه تاف اما پدر آنها افراد دیگری است . این به این معنی است که تاف دوبار ازدواج کرده و دلیل جدا شدنش از همسر اولش هم معلوم نیست!

و در آخر زوکو با درایت ترین عضو گروه که با درک حقیقت آواتار از بدترین دشمنش به بهترین دوست او بدل شد. او شرافت از دست رفته خود را با مبارزه در کنار آواتار پس گرفت همچنین راهنمای بزرگی برای آواتار کورا در فصل سوم شد.

بعد ها سوکی (از مبارزان کیوشی و معشوقه ساکا) نیز به جمع این پنج تن پیوست و به آنها کمک کرد اما او هیچگاه یک عضو اصلی نبود.


تیم کورا نیز مانند تیم انگ دارای پنج عضو اصلی بود.

کورا ، آسامی ، ماکو ، بولین و تن زین

کورا طبق گفته تنزین در فصل چهارم آواتاری بود که بیشترین تغییر را در دنیا ایجاد کرد. کورا آواتاری با قدرت و تجربه است و با دشمنانی که داشت مطمئنا تجربه ای بی نظیر در عصر آواتار ها بدست آورد. او همچنین اولین آواتار است که قابلیت (Pre-Bending) دارد. این اواتار به کنترل عنصر آهن و کنترل انرژی نیز مسلط است و تسلط او جایی به نقطه اوج خود میرسد که یک فلز مایع را نیز کنترل میکند و آن فلز عبارت است از سمی که درون بدن اوست. تکنیک های آب افزاری فوق العاده نظیر درمانگری و را نیز بلد است. دشمنان کورا نسبت به دشمنان انگ سر سخت تر اند و در مقاله بعدی آنها دا مقایسه خواهیم کرد .

ماکو نیز عنوان رفیق ، عاشق ، با آمدن آسامی مجددا رفیق و باز هم عاشق ! و در آخر شوت (هیچی) ! را برای کورا بازی میکند. او در آتش افزاری یکی از بهترین هاست و دارای قدرت تسلط بر رعد و برق نیز هست.

اما بولین که به عنوان ساکا در افسانه کوراست ! بولین خاک افزار و پرو بندری قدر است و به مذاب افزاری نیز تسلط دارد. او بعد از تلاش زیاد معشوقه خود را پیدا میکند نام او اوپال نوه تاف است!

و عضو جنجالی این گروه آسامی ساتو : نابغه ، راننده ، جنجگجو و شجاع! دختر مهندس نابغه و شیطان صفت شهر! حال چرا این عضو جنجالی است؟ خب موضوع خیلی پیچده تر از گفتار است ولی بزارید کمی بهتون یگم:

او به عنوان رقیب عشقی کورا وارد میشود و معشوقه ماکو است اما پس از مدتی کورا کنار ماکو برگشته و او از رابطه ماکوسامی کنار میرود . طولی نمیگزرد با مسافرت کورا مجددا ابراز عشق به ماکو میکند ولی اینبار با آمدن کورا نیز معشوقه ماکو است . ماکو بیچاره اما نمیداند او را آسامی دوست ندارد ، حداقل نه به عنوان همسر! و در فصل آخر (متاسفانه) متوجه میشویم کورا و آسامی عاشق هم اند. برخی این را دوست دارند برخی مایع شرم میدانند .

اما از این جنجال رد بشیم و برسیم به تن زین عزیز پسر کوچک و میراث باد افزار ها. او یک باد افزار خبره است که وظیفه آموزش باد افزاری به کورا را برعهده دارد.


اگر بخواهیم عادلانه دو تیم را مقایسه کنیم بهترین مقایسه طبق عکس بالاست ! نه؟

زوکو مقابل ماکو:(دو آتش افزار)

مقایسه سخت است اما شروع میکنیم :

هر دو بدون پدر و مادر اند اما ماکو از بچگی پدر و مادر خود را از دست داده. هر دو ابتدا شخصیت بد داشتند : زوکو به عنوان دشمن انگ و ماکو عضوی از مثلث خطر.

اما میرسیم به مهارت ها : در قسمت مهارت واقعا تصمیم گیری سخت است اما اگر بخواهیم عادل باشیم هر دو در یک طراز مهارتی اند پس : مساوی

تا بحال : کورا (1) : انگ:(1)

ساکا و آسامی (دو جنگجو)

فکر کنم همه آوتاری های حرفه ای در این مورد با بنده موافق باشند : 

آسامی ذاتا یک جنگجو است و از اول فیلم روحیه جنگجویی دارد در حالی که کلی طول میکشد تا ساکا هنر جنگ یاد بگیرد و تبدیل به جنگجو شود.

از نظر مهارت نیز آسامی جلو تر است. پس : آسامی برنده

تا بحال : کورا(2) : انگ (1)

بولین و تاف :(دوخاک افزار)

بهتر است مهارت (Pre-Bending) هر دو را برعهده شما بگزاریم.

ولی خود بولین تاف را قهرمان خود میداند پس نتیجه کاملا تابلو است : برنده تاف

تا بحال : کورا(2) : انگ (2)

کاتارا و کورا:(دو آب افزار)

اگر مهارت آب افزاری را ملاک کنیم خب تصمیم گیری سخت است.

ولی باید قبول کنیم تجربه ای که کورا کسب کرد را کاتارا کسب نکرد و همچنین کورا آواتار است پس حالت ویژه آواتاری نیز ملاک است . پس برنده : کورا

تا بحال : کورا(3) : انگ (2)

انگ و تن زین:(دو باد افزار)

اصلا به بحث نمی آید . تن زین پسر انگ است و پدرش تمام آنچه میداند را به او آموخته است. پس بی چون و چرا : انگ

کورا(3) : انگ (3)


نتیجه این است که دو قدرت قابل مقایسه نیستند ولی میزان توانایی دو گروه کاملا عادلانه توسط کارگردانها تقسیم شده است.


نظر شما در مورد :

1. رابطه جنجالی بالا ؟ خوب یا بد؟

2. آهن افزاری تاف یا مذاب افزاری بولین ؟

3. کدام تیم ؟

4. در صورت جنگ کدام برنده است ؟


و نظر خودم : رابطه خیلی بد بود و بد آموزی نیز داشت اما تنها خوبیش مالیده شدن پوزه ماکو به زمین بود. (چون هم نون رو میخواست هم خرما رو) ! والا

مذاب افزاری بولین رو بیشتر دوست داشتم

من طرفدار هر دو ام!

به نظر بنده برنده تیم کورا است ! (دلیل طرفداری نمیشه نظر شخصیه)


در آخر برای این مقاله زحمت کشده شده بی ذکر منبع کپی نکنید و به بنده نظرات خود را بگویید.

همچنین عکسها توسط خودم ساخته شده کپی نکنید.

این مقاله کاملا بی غرض نوشته شده پس بی احترامی و گفتن اینکه طرفدارای کردم ممنوع!

ممنون که خوندید!

نظرات

 1. بهنظر من كه زوكو به ماكو كاملا برتری داره شما حساب كنید زوكو اونقدر قدرت داشت كه در قسمت اخر ازولا را شكست داد.ضمنا كاتارا هم قدرتمند ترین شفا دهنده تاریخ بودو اگر كاتارا رو در سن 20 سالگی درنظر بگیریم وبا كورا در زیر ماه كامل مبارزهكند میتواند با خون افزاری او را به راحتی شكست دهد یا اگر از خون افزاری استفاده نكند و فقط با مهارت اب افزاری با كورا بجنگد شاید یعنی به احتمال زیاد با كورا مساوی میكنه
 2. به نظر من شما خیلی عادلانه تقسیم کردید اما من تیم آنگ رو بیشتر دوست دارم آخه هرکسی سلیقه ای داره و من آنگ رو به خاطره بامزه بودن و شوخ طبعی بیشتر دوست دارم
  و همینطور از مقاله خوبتون تشکر میکنم
 3. I loved as much as you'll receive carried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.

  nonetheless, you command get got an shakiness
  over that you wish be delivering the following. unwell
  unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.
 4. Can I just say what a relief to find someone who truly knows what
  they're discussing on the web. You actually realize how to
  bring an issue to light and make it important. More and more people ought to
  read this and understand this side of the story.
  I can't believe you aren't more popular since you most certainly have the gift.
  • محمد امین عبیدی

   حتما چرا که نه خوشحال میشیم
 5. ن دارم انیمیشن آواتار بعد از کورا تولید میکنم
  لطفا تو سایتتون بزارید. اگه گذاشتید آدرس ما هم بدید
  می خوام آواتار رو به همه نشان بدهیم
  جواب رو به ایمیلم ارسال کن
  آدرس آپارات:http://www.aparat.com/animationsara
  با تشکر علی کریمی
 6. به نظر من شما درست تقسیم نکردید چون انگ و کورا باید با هم بجنگند ساکا و اسامی با هم و تاف و بولین باهم زوکو وماکو باهم و تنزین و کاتارا باهم تگه اینجوری بخواهیم حساب کنیم کاتارا از تنزین میبره چون اولا کاتارا معلم انگ بود و انگ معلم تنزین و بعد کاتارا مادر تنزین بود
  حالا تاف و بولین : تاف قهرمان بولین بود ولی بولین مذاب افزاری بلده و تاف فلز افزاری پس انگ 2 کورا 1
  اسامی و ساکا : معلوم هست که اسمی میبره پس
  انگ 2 کورا 2
  زوکو و ماکو : زوکو روش اتش افزاری خورشید رو بلده پس زوکو میبره
  انگ 3 کورا 2
  و فقط دو تا اواتار ها میمونن که نمیشه تصمیم گرفت
  انگ 4 و کورا 3
  به این ترتیب گروه انگ بهتره خخخخ
  • امین احمدی

   تقسیم بر اساس عنصر افزاری بوده نه منطق شما
  • امین احمدی

   سپاس بابت نظر . سلیقس دیگه!
 7. سلام به نظر من اگه میخواستید دو گروه رو به طور کامل تحلیل کنید باید شخصیت و قدرت هاشون رو به طور کامل بررسی میکردین ناراحت نشید ولی نقدتون کمی سرسری بود ب نظر من گروه انگ بهتره چون داستانی یه دست تر و جذاب تری داره کورا بیشتر به خاطر موفقیت آخرین بادافزار ساخته شده از نظر من البته...گروه کورا زیادی بالاس و به سمت قدرت های بینهایت رفتن ک جذابیت رو از بین میبره شما فرض کنین یکی مثل کورا رو بندازن تو یه زندان خب زندان از هر جنسی باشه با توجه ب قدرت زیادش می تونه خودش رو آزاد کنه ولی آنگ با چالش روبرو میشه و ماجرای جالب میسازه...گروه آنگ بیشتر ب خاطر تکامل هاشون جذابن همه از هیچ شروع کردن انگ شیطون که فقط باد افزاری بلنده و ساکای شنگول و کاتارا با رویای یادگیری آب افزاری اونا مرحله به مرحله پیش میرن و ما بزرگ شدنشون و تغییراتو دیدیم و با شخصیتا زندگی کردیم و همه ی اینها رو با این جنبه در نظر بگیرید ک کورا یهو وارد میشه یه شخصیت قوی و همون اولا دو نفر دیگه میان ک اونا هم تو کارشون حرف ندارن کورا یهویی اون حس باد افزاریش میاد و جدا بود هر فصل و پایان کوراسامی جذابیت رو کم میکنه .... ببخشید زیادی حرف زدم ولی جای این حرف ها تو متنتون خالی بود
  • امین احمدی

   گروه هارو بررسی کردیم نه انمیشن هارو . باز هم ممنون از انتقاد سازندتون !
 8. تیم اواتار کورا قوی تر بخاطر دشمنای قوی تر.تیم اواتار انگ صمیمی تر بخاطر اینکه کم سن تر بودند و یک سفر رو باهم تجربه کردند وهمش باهم بودن.واما درمورد رابطه جنجالی واقا بد بود اخر کارتونی به این قشنگی رو زد خراب کرد به عبارت عامیانه رید توش(کوراسامی رو میگم)
  • محمد امین عبیدی

   بزرگترین مشکل افسانه کورا بنظر من ، ضعف به شدت زیاد ضدقرمانانش بود در حالی که آنگ یک دشمن بسیار بزرگ داشت که تا آخر داستان بهش نرسید و در طول فصول یجورایی به نوچه های اون ( زوکو ، آزولا ، جنرال ( اسمش یادم نیست ) ) . و صد البته داستانی بی هدف . که مجبور بودند هر فصل یک دشمن برای کورا بسازند . و بیش از اندازه رابطه های بی سر و ته ( مثل رابطه کورا با ماکو با بولین و آسامی با ماکو و .... ، که نه تنها زیبایی نداره بلکه داستان رو از درون تخریب میکنه همون طور که در پایان کورا دیدم . خلاصه میشه گفت آنگ رو مایکل و برایان ساختند ولی کورا رو نیکلودئون ساخت ( قبلا در اینباره توضیح دادم )
 9. متن عالی بود ولی تیم اواتار انگ خیلی سر تر هس و اگه انگ نبود کورا هم نبود انگ هم خنده دار بود هم جدی خیلی باحال تر بود
  • امین احمدی

   بزودی در مقاله ای انمیشن ها بررسی میشن اونجا جوابتون رو میگم
  • امین احمدی

   صحیح حتی امون میتونست قدرت کنترل عناصر اوزای رو بگیره
  • محمد امین عبیدی

   ترجمه توسط آواتارنیوزه !؟
 10. سلام.نظرم راجع به این متنه مقایسه اینه که اگر به قسمت اول آواتاار کورا توجه کنید کاتارا استاد آب افزاری کوراس پس نتیجه می گیریم:کاتارا بهتره

  • امین احمدی

   کورا آواتاره و آواتار بودنو برای هرکدام امتیاز ویژه ای در نظر گرفتیم
 11. سلام نظر هموتون عالی ولی به یه نکته توجه کنین که اواتار انگ 11 ساله تونست پدر زوکو رو مقلوب به خودش کنه و تا به حال به این توجه نکرده بودین که کورا تو سال 2014 تا2016 ساخته شد البته فکر کنم بعدش هم برای ساختن انگ کسی نمی تونست جلوه هایی مثل کورا به این انیمیشن سریالی بده و به نظر من همه شخصیت های دو انیمیشن خیلی جذاب و باحال هستن ولی نمیشه به هیچ وجه نمیشه بابا نمیشه در مورد کسی نظر داد چون همه شخصیت ها خاص هستن البته به نظر من ولی نظر همه محترمه ولی اگه بخایم در باره جنگ بین این دو نظر بدیم باید بگیم این جنگ تمام نشده و این اولین جنگ بینهایت سخت اواتاریه و من از همه بیشتر با اینکه روی نظر خودم نظر میدم ماکو رو انتخاب می کنم با بولین چون باهم شخصیتی مثل ساکا دارن از همه بابت خوندن تومار نظر من ممنونم واگه کسی می خواد انتقادی کنه به ایمیلم بفرسته چون من خیلی تویه این سایتا نمی پلکم بای همه دوستتون دارم
  • محمد امین عبیدی

   نظر جالب ، طولانی و بسی درست است .
   در مورد ایجور سایت ها هم دستتون درد نکنه خیلی لطف دارید
 12. سلام مقاله عالی بود . دقت کردید مقاله ها چقدر بازیدید دارن ؟بازم مقاله و مسابقه هم بزارید.
  حالا من
  من خیلی خوشم اومد XD اصلا کورااسامی بازم
  مذاب افزاری یه چیز دیگس حتی تاف هم گفت کمتر کسی استعدادشو داره
  تیم اواتار کورا
  بازم تیم اواتار کورا
  عاشق سایتتونم و به نویسندتون یه جایزه بدید کارش بیسته
  • محمد امین عبیدی

   سلام . خیلی ممنون همونطور که در داشبورد هم گفتیم همین قصد رو داریم .
   در مورد نظرتون هم ممون .
   نویسنده مورد نظر شما هم مورد حمایت ما هست
 13. سلام تشکر می کنم به دلیل سایت عالیتون.
  درباره سه چهار دقیقه ی آخر که شما فکر میکنید اسامی و گورا عاشق هم هستند اشتباه میکنید اونها فقط دست هم رو گرفته بودند به عنوان دوست های معمولی .
  شما منو حوری شک انداختی که بعد دوسال قسمت آخر رو فقط به خاطر سه چهار دقیقه ی آخر دانلود کردم.
  • امین احمدی

   سلام دوست من
   نویسنده خودش هم.......ج..نس باز بودن کورا و آسامی رو تایید کرده و گفته عاشق هم هستند .
  • محمد امین عبیدی

   ممنون . ولی ما حرفی از برنده نزدیم !
 14. عشقم آواتار کورا ، انگ چیه بچه گونه هست . تو کورا هم صحنه درگیری زیاده هم عاشقانه خیلیهم باحاله . از هر لحاظ هم سر تره.
  • محمد امین عبیدی

   نظر شما هم محترمه . بالاخره کورا هم طرفداران پر و پا قرص خودشو داره . من تا اخرین لحظه سریال طرفدارش بودم . البته نه 3-4 دقیقه آخر که همه چیزو خراب کرد
 15. به نظر من زوکو نمیشه با ماکو مقایسه کرد قدرتی که زوکو از اژدها گرفت ماکو نداره پس به نظرم اشتباه یکی بدونیم این دو رو

  پایان اواتار کورا واقعا بد بود البته نظر منه اینکه کورا و اسامی عاشق هم باشن واقعا تاسف باره این یکی از نمره منفی هایی هس که به فصل 4 اواتار کورا دادن

  درکل از نظر من تیم آواتار آنگ خیلی خوب بود

  ممنون بابت مطلب تون
  • امین احمدی

   خب معلومه شما مغرضانه قضاوت میکنید. ماکو تونست مینگ هوا را مغلوب کنه . اینم در نظر بگیرید . موفق باشید
   خواهش میکنم
 16. یه چیز دیگه ای که به نظرم رسید در مورد مقالاتتون گفتم پیشنهادی بدم:
  به نظرم بهتره گزینه ای به اسم چاپ بزارین تا دوستانی که می خوان مقالتونو داشته باشن برن مقاله رو جدای از قالب سایت و جدای از نظرات بخونن و اونو سیو پیجش کنن تا داشته باشنش.
  • امین احمدی

   به این هم فکر میکنیم .ممنون از پیشنهادتون.
 17. عالی مثه گذشته.امیدوارم شما هم به خوبی به این وب کمک کنین.
  من به شخصه بیشتر با گروه آنگ حال می کردم علی الخصوص که همشون تو دوره ی جنگ یاد گرفتن بجنگن(به جز تاف که عملاً تو صلح بود)
  • امین احمدی

   عبیدی : خب در مورد آخرین باد افزار و افسانه کورا فکر می کنم حتی یک نفر هم نمیتونه بگه که افسانه کورا بهتر از آنگ بوده . همه در این مورد هم عقیده ایم . در مورد آموزششون هم بله نکته ی خیلی ظریفی رو اشاره کردید . این خودش نشون میده که پتانسیل های گروه آنگ بهتر بوده

   احمدی: من نمیدونم چی بگم ولی من به شخصه خودم افسانه کورا رو بیشتر دوست داشتم. اکثر دوستای توی شهرمون هم با من هم عقیده اند ! ولی نظر همه برای من محترم هست. ضمنا یادتون نره کورا توسط نیلوفر سفید آموزش دید اونم از بچگی توسط بهترین استادان دنیا . کورا بشتر اذیت شد . قدزتش توسط آمون گرفته شد ، بهش سم تزریق شد . همگرایی یکنواختی کرد. ارتباطش رو با بقیه آواتار ها از دست داد. با تلکنولوژی کوویرا دست و پنجه نرم کرد و توسط زاهیر هم که داشت میمرد. البته اینم نظر شخصی شماست . ممنون
 18. سلام مطلب خیلی پرفکتی بود.
  فقط یه سوال اگر جواب بدی ممنون میشم با چه برنامه ای عکس ها رو میسازی به عبارت دیگر ویرایش میکنی ؟ اگر بگی ممنونت میشم.
  • امین احمدی

   فتوشاپ
  • امین احمدی

   این هم نظری است.شاید آره شاید هم نه! من که مخالفم با شما زوکو یکبار با همچین قدرتی جنگیده و شکست نخورده چه رسد به دوام آوردن . من مطمئنم حتی شاید میتونست ببره.
 19. نه خوب نه بد.جالب
  خود تاف هم میگه که مذاب افزاری یه استعداد نادره پس مذاب افزاری
  تیم آواتار کورا
  سوال سختیه ولی فکر میکنم تیم آواتار آنگ
  • امین احمدی

   ممنون که نظر دادید.
   ممنون که مشاهده کردید.
  • امین احمدی

   ممنون که خوندید .
   ممنون که نظر دادید.

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.